بیانیه و اطلاعیه مهم جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی

بیانیه و اطلاعیه مهم جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی

دبیرخانه «جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی» به احترام تمامی جان­باختگان مظلوم غزّه، بخش ویژه‌ای به نام «غزه» را به نخستین دوره این رویداد اضافه کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نخستین جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، هنرمندان و فیلم‌سازانی که فیلم­ کوتاه، داستانی، نماهنگ و انیمیشن با موضوع فلسطین و غزّه تولید کرده اند، به مدت یک هفته فرصت دارند در سامانه جشنواره آثار خود را ثبت‌ نام نمایند.

دبیرخانه این رویداد به همین منظور بیانیه‌ای در حمایت از مردم مظلوم غزه به شرح زیر منتشر کرد.

بنام خداوند همه انسان‌ها

روزهای تلخی است، روزهایی سرشار از بوی باروت، صدای گلوله و نارنجک و در امتداد آن، صدای شیوَن و فغانِ مادران. خون، ارزانترین متاعِ این روزهای خاورمیانه است و جنگ و خونریزی بزرگترین هدیه­ کارخانه  های اسلحه‌سازی قدرت­ های بزرگ.

دردِ ما، سکوت سازمان­ های بین‌المللی است. سکوتی تلخ در برابر کودک­کُشی. سکوتی سرشار از ترس و وحشت در مقابل نسل­کُشی. قتل و عام زنان و کودکان بی­گناه غزّه، منجر به وقوع یک فاجعه انسانی شده است و سکوت مجامع، سازمان­ ها و دولت­ های به اصطلاح حامی حقوق بشر، لکّه ننگی است که تا اَبد بر پیشانی تمامی مدّعیان حقوق بشر خواهد ماند.

به دنبال وقوع این فاجعه انسان، اعضای دبیرخانه، تیم اجرایی و مدیریت جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، جنایات رژیم صهیونیستی در غزّه را محکوم کرده و از تمامی هنرمندان و فیلمسازان دغدغه مند که شاهد قتل و عام مردم همیشه مظلوم غزه هستند، دعوت می‌کند که با حس مسئولیت‌پذیری انسانی، اجتماعی و هنری خود واقعیات این جنگ نابرابر را به تصویر کشند.

به همین مناسبت، دبیرخانه «جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی» نیز به احترام تمامی جان­باختگان غزّه مظلوم، اعلام می دارد، که در نخستین دوره برگزاری این جشنواره، بخش ویژه ای به نام «غزه» به این رویداد اضافه شده است.

 بر این اساس، دبیرخانه جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی از همه هنرمندان و فیلم­سازانی که فیلم­ کوتاه، داستانی، نماهنگ و انیمیشن با موضوع فلسطین و غزّه تولید کرده اند، دعوت می نماید تا آثار خود را با موضوع «غزّه» در سامانه رسمی «جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی» به نشانی http://www.aghvamfilm.com که از روز جمعه ۲۸ مهرماه تا روز شنبه ۶ آبان ماه سال جاری به مدت یک هفته باز خواهد بود، ثبت نام کرده و آثار خود را بارگذاری کنند. ضمنا در بازه زمانی اعلام شده، تنها آثاری که با موضوع غزّه و فلسطین خواهد بود، می­توانند اقدام به ثبت­نام کنند و دبیرخانه جشنواره از پذیرش سایر موضوعات معذور است.

لازم به توضیح است که به سه اثر برتر با موضوع مذکور، جایزه ویژه جشنواره و «نشان غزّه» در مراسم اختتامیه جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی اهدا خواهد شد.

نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی به دبیری کمال تبریزی و ریاست مهدی حیدری توسط موسسه فرهنگی هنری فصل هنر  با شعار « اقوام، ریشه ایران زمین» در پاییز سال جاری برگزار خواهد شد.


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...